Palo Santo: Návod jak vykuřovat s tímhle kouzelným dřevem

 

Každý den holt není posvícení. Buď se s tím smíříš, nebo si to můžeš udělat hezčí a zvednout si náladu, pomocí kouzelné vůně Palo Santo. Nenech se pohltit negativní energií a mrkej, co tohle kouzelné dřívko dokáže! 

Btw Palo Santo stromy jsou vzácné a nesmí se kácet. Správně, by se mělo prodávat jen dřevo, které ze stromu samo opadá. A přesně takové špalíky máme na MAMELLU. Zajistily jsme ověřený zdroj, protože nejsme fanynky vytěžování lesů. 

Jak voní Palo Santo?

Začneme u vůně. Ta je prostě boží! Palo Santo voní jako luxusní parfém z exotických dřevin, jako smyslné první rande, jako show room Wolfgangu. Je to unikátní vůně, která snad nikdy neomrzí.

Ok… A dál? Jasná, sladká, borovicová, citronová a dřevitá vůně trošku do pižmova. Hodně se liší od jakéhokoliv jiného aromatického dřeva. 

vune-palo-santo

Důvody pro vykuřování 

Nejenom, že Palo Santo krásně voní, dokáže ti bodnout s laděním fyzické a psychické kondice.

Obsahuje limonen, alfa terpineol a karvon, což v praxi znamená, že má protizánětlivé a relaxační účinky, umí tlumit bolest a posilovat imunitu.

Můžeš ho vyzkoušet na bolest hlavy, nebo třeba na nachlazení. Jako bonus by jeho vůně měla uklidnit tvoji mysl a ty se tak můžeš soustředit na co zrovna potřebuješ, nebo jen tak jet na vlně zenu a v klidu existovat.

My, co jedeme v józe, na Palo Santo nedáme dopustit.

 palo-santo-jak-vykurovat

Ezo kouteček

Pálení Palo Santo se používá na eliminování negativních energii, strachu a zlých duchů. Podobně jako šalvěj bílou můžeš Palo Santo využít k v interiéru i exteriéru a pročistit si tak prostor, předměty nebo i bytosti. Jen bacha ať je nespálíš. 

Navíc díky vykuřovadlu Palo Santo můžeš  svůj dům vyčistit od negativní energie. Vykuřování interiérů by se mělo provádět několikrát do roka.

>Prostor klidně vykuřte i po hádkách. 

Historie vykuřování s Palo Santo

Palo Santo a.k.a Bursera graveolens a.k.a svaté dřevo se jako vykuřovadlo v Jižní Americe používalo už za Inků. Nevadí, že se o něm dozvídáš teprve dneska… 

Uvidíš, kolik lidí teprve dostaneš na tu sexy vůni! Navíc tohle posvátné dřevo inspiruje kreativitu, přináší hlubší spojení s božským zdrojem a propojuje existence. Bacha na to, s kým ho pálíš.

palo-santo-prodej

Jak vykuřovat palo santem?

Krom vykuřovadla, talířku a zápalek vlastně nic extra nepotřebuješ.

A jak na to?

  • Máš 2 možnosti, buď si dřívkem jenom uděláš atmošku a víc ho nebudeš řešit, nebo se pustíš do vykuřovacího rituálu.
  • Než se do rituálu pustíš, zkus si dát záměr. Čeho chceš vykuřování dosáhnout? Co/koho chceš očistit a proč?
  • Potom Palo zapal a nech ho chvilku rozhořet, ať ti vydrží chvilku kouřit.
  • Pak ho sfoukni. Buď ho polož na talířek a užívej si vůni, nebo s ním pomalu mávej kolem osoby, předmětu nebo místa, které chceš očistit.

Nemusíš se bát, že z toho bude mega fire, většinou není potřeba Palo Santo vůbec hasit, protože za pár minut dodoutná samo.

Zatímco kouř působí, nezapomeňte mít na paměti svůj pozitivní záměr. V tomto případě se Palo Santo při vykuřování obzvláště osvědčuje.

Jakmile vytlačí negativní energii, nahradí ji teplou, pozitivní energií.

 

palo-santo-ochrana

Jak často vykuřovat?

Málo kdo dokáže nechat Palo Santo jen tak nechat ležet na misce. Pak to dopadá tak, že doutná neustále.

Úplně v pohodě je, když si uděláš očistné kolečko jednou za měsíc. Ale můžeš i jednou denně, jen tak pro pozvednutí nálady. Je to jenom na tobě.

 

Jestli ve vykuřování jedeš ve velkým, založ si k tomu deník. Budeš pak vědět kdy a čím si vykuřoval*a, s jakým záměrem a jaký to mělo účinek.

 

U nás najdeš Mamellu Palo Santo špalíky v baleních po 25 gramech.