Proč neuvidíš HHC na MAMELLU?

HHC je téma. Můžeš ho koupit v automatu jako colu a nikdo tě nezastaví. Shopy machrují, jakej byznys na něm jedou, a i nás se pořád ptáte, proč ještě nemáme háhácéčko na MAMELLU. Bejby, možná jsme maličko za opicemi, ale nechceme ti prodávat nic, o čem nejsme přesvědčený, že je ok. Zajímají tě důvody, proč do toho nepůjdeme? Here it comes.

Pojďme na to od začátku. Víš, jak HHC vzniká? 

Jasně, přírodní HHC existuje přímo v konopí, ale je ho tam tak maličko, že na to aby abys získal jednu malou cartige, musel*a bys vyextrahovat asi deset celých rostlin. Proto se ve velkých produkcích neextrahuje HHC přímo z květin, ale vyrábí se laboratorně z květů bohatých na CBD. Tím pádem už nejde o přírodní, ale o syntetický kanabinoid. Rozhodně to není tak, že by někdo pěstoval kytky bohaté na HHC. Takové prostě neexistují! HHC se z kytek extrahuje v laboratoři a pak se sprejuje na květy, které jsou často tak na nic, že bez postřiku by se nedaly ani prodat (real talk). 

Problém tady vidíme hlavně v tom, že trh s HHC není nijak regulovaný a nijak se nehlídá, jestli se vyrábí v kvalifikovaných laboratořích a v jaké kvalitě. Setkat se můžeš i s podomácku vyrobeným HHC. 

A dál? Vezme se klidně ten nejmíň povedený strain (hnojený kdovíčím), nastříká se na něj HHC chemka a jako bonus ještě terpeny, aby květy krásně voněly. Pak se tomu dá název podle dobře prodávaný odrůdy (Gelato, Strawberry, Skittlez atd.) a tadá, z přírodního květu je jen nositel chemie. Za to ale se super marketingem! Takže jak asi může vypadat něco, u čeho se píše, že je to 100% HHC…  Co se týká vape penů, tam zatím není vůbec prokázaný, jaký vliv má kouření liquidů na zdraví, což je pro nás další no go.

Podle nás už jenom to, jak se vyrábí HHC květy, stojí hodně za zvážení. V MAMELLU si u hnojiv hlídáme každou jednu ingredienci, aby byla dostatečně čistá, veganská a nezasírala půdu. Slimáky sbíráme ručně a odnášíme za plot a na kytky se nesmí nikdo ani křivě podívat. Proč? Protože věříme, že konopí je náš pomocník, chemickejch shitů jsou kolem nás mraky a my nechceme přidávat další. Na tom je postavena celá filozofie MAMELLU.

Rozhodně ti ale nechceme něco zakazovat, jen bychom si přály, ať děláš informovaná a vědomá rozhodnutí. U nás je aktuálně HHC v šedé zóně aka co není (zatím) zakázáno, je povoleno. Takže si ho můžeš v klídečku koupit, v automatu dokonce nikdo nepohlídá, jestli je ti 10 nebo 40. A to je další problém! Je to obří a neregulovaný trh s látkou, o které neexistuje dostatek studií, které by potvrzovaly, že není škodlivá. Navíc kvalita, kterou kupuješ, taky není nijak hlídaná. 

HHC sice bylo objeveno krátce po THC, ale nedostalo se mu ještě tolik vědecké pozornosti, takže není tak dobře prozkoumané. Podle nás je důvod poměrně jasný, mnohem větší potenciál má THC. Navíc THC vzniká v konopí přirozeně a není potřeba ho uměle vyrábět. Win-win… A bacha! I když HHC není tak silné jako THC, může se na něm také vytvořit závislost. 

Dalším velkým důvodem, proč HHC nechceme, je ekologie. Vyhýbáme se zbytečný chemii, abychom šetřili planetu. A pak prostě nedokážeme podporovat HHC, na jehož extrakci je buď potřeba háááfo kytek, což se rovná i spoustě prolitý vody při pěstování, no a nebo se to prostě udělá chemicky, což taky není nic moc. Prostě nechápeme, proč si nestačí užívat něčeho, co je čistě přírodní věc. Pak by nebylo potřeba brát kytky do laboratoře a vytvářet z nich Frankensteiny. Máš potřebu se pořádně zhulit? Tak raději vyraž do Švýcarska nebo Holandska, kde je povoleno kouřit vostrý, než abys do sebe ládovala chemku. 

Prostě ti nechceme prodávat něco, u čeho nevíme, že ti za pár let neudělá špatně. Sorry bejby, to si na triko nevezmeme. Takže… dokud neexistuje dostatek studií prokazujících, že užívání HHC je ok, a dokud nebudou opravdu ověřené a kvalitní laboratoře, kde se HHC bude vyrábět, tak ho u nás na shopu nenajdeš. 

Kač & GRLS